این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

اگر به شهر ورمونت آمریکا بروید، در غرب رودخانه ی نیو هاون قبرستانی به نام "اورگرین Evergreen" وجود دارد که در آنجا یک قبر پنجره دار را خواهید دید. این قبر پنجره دار از جنس بتن است و پنجره ای کوچک رو به آسمان دارد.

این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

این قبر طول و عرضی به اندازه 14 اینچ (حدود 35 سانتی متر) دارد. امروزه چیز زیادی از داخل پنجره قابل مشاهده نیست ولی در سال 1893 میلادی چهره جسد داخل قبر کاملا نمایان بود! کسی که در این قبر آرام گرفته فردی به نام تیموثی کلارک اسمیت (Timothy Clark Smith)است. او یک دکتر، دیپلمات و جهانگرد بود که در سال 1855 میلادی از دانشگاه نیویورک مدرک پزشکی گرفت و تا سال 1857 در ارتش روسیه بعنوان جراح مشغول به کار بود. از سال 1878 تا 1883 نیز در رومانی زندگی می کرد.

این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

تیموثی در تمام طول زندگی اش از یک نوع ترس به نام "تاپوفیا" رنج می برد. او همیشه می ترسید، زنده زنده به خاک سپرده شود! این نوع ترس شاید امروزه کمی خنده دار به نظر برسد اما در آن دوران، ممکمن بود فردی را که موقتا به کما رفته را مرده فرض کنند و به خاک بسپارند. و فرد پس از به هوش آمدن خودش را در قبر ببیند و این بار واقعا بمیرد!!! مثل فیلسوف اسکاتلندی (John Duns) که وقتی سال ها پس از مرگش، او را از قبر بیرون آوردند دستان خراشیده او را دیدند که به جهت تلاش برای خارج شدن از قبر خون آلود شده بود. 

این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

همین موضوع باعث شد تا قبرهای امن "Safety coffin" اختراع شوند. این قبرها دارای اهرمی بودند که اگر فرد داخل آن زنده می شد، با استفاده از اهرم بتواند درخواست کمک کند. برخی افراد هم که می دانستند زمان مرگ آنها نزدیک است، به نزدیکان سفارش می کرند که تا وقتی از مرگ حتمی اطمینان پیدا نکرده اند، آنها را در قبر نگذارند. از این قبرهای اهرمی بارها گزارش هایی وجود داشت ولی هیچ وقت کسی از آنها زنده بیرون نیامد.

این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

به این ترتیب تیموثی، دستور داد تا در قبر او پنجره ای رو به بیرون بسازند تا اگر زنده شد بتواند به دیگران اطلاع بدهد. تاریخ : سه شنبه 3 مهر 1397 | 06:04 ب.ظ | نویسنده : جهانگیر کریمی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • وب هواداران چاوشی
  • وب فروشگاه اینترنتی
  • وب ندای معلم
  • وب پنل پیامک